Завдання:
Господиня запланувала засолити 80 кг огірків. Ціна на огірки була 30 грн, але потім зменшилася на 1/5. Скільки грошей заощадила господиня, придбавши огірки зі знижкою?
Розв'язок:
1) 30 - 30 : 5 = 30 - 6 = 24 (грн) - нова ціна 1 кг огірків;
2) 30 • 80 = 2400 (грн) - планували витратити;
3) 24 • 80 = (20 + 4) • 80 = 1600 + 320 = 1920 (грн);
4) 2400 - 1920 = 480 (грн) – заощадила господиня.
Відповідь: господиня заощадила 480 грн.
