Завдання:
До обіду в кіоску продали яблук на 180 грн, а після обіду — на 252 грн, причому після обіду продали на 6 кг більше, ніж до обіду. Скільки кілограмів яблук продали до обіду і скільки після обіду?
Розв'язок:
1) 252 - 180 = 72 (грн) - різниця виручки;
2) 72 : 6 = 12 (грн/кг) - ціна 1 кг яблук;
3) 180 : 12 = 15 (кг) - продали до обіду;
4) 252 : 12 = 21 (кг) - продали після обіду.
Відповідь: до обіду продали 15 кг яблук, після обіду – 21 кг.
